BAŞLARKEN

31/10/2023

Sevgili okuyucu,

 Web sitemizde sizlere iş sağlığı ve güvenliği konusu hakkında yazılarımızla da faydalı olmayı, deneyimlenmiş bilgilerle sizleri aydınlatmayı amaçladık. Yazılarımızda sağlık ve iş güvenliği konularına dair temel kavramlar, yöntemler ve uygulamalar hakkında uzman ve hekim tavsiyeleri bulabilirsiniz.

 İnsanlık tarihi boyunca, başlarına gelen doğal afetler (deprem, sel, kasırga) ve kazalar insanların yaşamını tehdit ederken, maddi kayıplara da neden olmuştur. Bu nedenle, doğal afetlerin ve kazaların etkilerini azaltmak için birçok önlem alınmıştır. Bu önlemler arasında, afet veya iş kazası öncesi hazırlık, acil durum planları, risk analizleri, afet ve iş kazası sonrası yardım çalışmaları yer almaktadır.

 İşyerlerimizde kendini gösteren makineleşme ve teknoloji transferindeki artış, eskiden doğaya karşı savaşan insanları bu kez işletme tehlikelerine karşı mücadele etmeye ve bu alanda koruyucu nitelikte önlemler almaya  başlamış bizlere de görev ve sorumluluk yüklemiştir.

 İş Sağlığı ve Güvenliği kurallarının hemen hemen tamamı emredici nitelikte olmasına rağmen burada bulacağınız makalelerde iş kazalarının etkilerini azaltmak için alınan önlemlerle ilgili uzman görüşleri ile sizleri bilgilendirmek, bu önlemlerin etkinliği ve uygulanabilirliğinin de tartışılmasına katkı sağlamaktır.

 Özetle, iş sağlığı ve güvenliği hem işverenlerin hem de çalışanların sorumluluğudur. Her iki tarafın da iş yerindeki sağlık ve güvenlik standartlarını yüksek tutmak için çaba göstermesi gerekmektedir. Bu, sadece çalışanların sağlığını ve güvenliğini korumakla kalmaz, aynı zamanda iş yerinde daha verimli ve üretken bir ortam hazırlanmasına olanak sağlar.

 Blog yazılarımızın hazırlanmasında bizlere destek olan İşyeri Hekimlerimize, İş Güvenliği Uzmanlarımıza, Hemşire, Odyometrist, Radyoloji teknikerlerimize, İzka OSGB, İzka Laboratuvarı ve İzka AVM çalışanlarımıza teşekkür ederim.

 

 Saygılarımla,

Kadir ALBAYRAK

Genel Müdür

İZKA Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi A.Ş

 

Adres : Ataşehir Mahallesi 8001/3 Sokak No:17 Cadde Anadolu Plaza Kat:4 Daire:17 ÇİĞLİ/İZMİR
Tel : +90 232 503 08 58 | +90 555 886 06 92
Whatsapp Destek Hattı: 0 (555) 886 06 92

© 2019 İzka OSGB - İş Sağlığı ve Güvenliği

Bilgi için Tıklayın Arayın